Funkcjonalna osteopatia to koncepcja terapeutyczna, która zakłada, że na problem, który wystąpił w aparacie ruchu reaguje cały organizm człowieka. Zaburzenie w działaniu jednego ze stawów ma wpływ na działanie i funkcjonowanie wszystkich pozostałych.

Skutkiem tego jest pojawienie się dolegliwości bólowych, ale jego źródła należy szukać na większym obszarze ciała człowieka.

Terapeuta ma za zadanie znalezienia źródła bólu i jego usunięcie.

Przyczyna bólu rzadko znajduje się w miejscu, w którym pacjent odczuwa dolegliwości. W wielu przypadkach może być umiejscowiona w całkowicie innym obszarze.

Diagnoza – wstęp do funkcjonalnej osteopatii:

Terapueta przeprowadza wywiad z pacjentem, będący wstępem – „punktem zaczepienia” określając elementy aparatu ruchu funkcjonujące nieprawidłowo. Celem jest określenie miejsca w ciele pacjetna, powiązanego przyczynowo z miejscem bólu. Zaburzenia funkcjonalne wywołane przez mechanizmy kompensacyjne są rozproszone po całym ciele człowieka, według przyjętego wzorca.

Terapia właściwa:

W pierwszych etapach terapia zaczyna się od kręgosłupa. Dlaczego? Ponieważ jest on centralną osią wokół której skupia się „architektura” ciała.

Jest to ciekawe podejście, ponieważ terapeuta nie koncentruje się w pierwszej kolejności na miejscu bólu, ale dopiero w dalszym postępowaniu.

Zalety osteopatii funkcjonalnej:

  • całościowa ocena funkcjonowania układu ruchu pacjenta
  • diagnoza i terapia przyczynowo-skutkowa
  • duża efektywność technik terapii
  • bezpieczne metody uruchamiania i korekcji wadliwego ustawienia stawów
  • kompleksowe przywracanie sprawności fizycznej

Wysoka skuteczność i efektywność terapii pozwala na szybkie pozbywanie się dolegliwości, które mają swoje źródło w narządzie ruchu człowieka.

osteopatia funkcjonalna

lecznicze kobiecych pleców

ból w kolanie

Masz pytania? Zadzwoń!

+48 505 057 928

+48 505 057 928

Masz pytania?
Zadzwoń!